Mark Zuckerberg'in kitap tavsiyesi: İbn Haldun'un Mukaddimesi

Dünyanın en genç milyarderlerinden biri olan Mark Zuckerberg aynı zamanda iyi bir kitap okuru olarak biliniyor. Bu nedenle olsa gerek Facebook’a bir kitap kulübü ekledi.

Birol Biçer SAYI:35 / Mayıs 2017
Mark Zuckerberg'in kitap tavsiyesi: İbn Haldun'un Mukaddimesi

Her girişimci gibi Mark Zuckerberg de başkalarından ilham alan birisi ve bu platformda bir girişimci olarak kendisinin de ilham aldığı beş kitap önerisinde bulunuyor. Zuckerberg'in girişimcilikte ilham aldığı isimlerden birisi de 14'üncü yüzyılın dâhilerinden, sosyal bilimlerin kurucusu İbn-i Haldun. Mukaddime'nin Zuckerberg'in temel kitapları arasında yer alması İbn Haldun ve eserinin zaten ilim dünyası tarafından asırlardır bilinen değerini artıracak bir şey değil ancak Mukaddime'yi girişimcilik açısından çok özel bir yere yerleştirmesi sıra dışı bir yaklaşım. İbn Haldun'un efsanevî eseri Mukaddime'yi tüm genç girişimcilere mutlaka okumalarını tavsiye eden Zuckerbeg'in bu kitaba olan ilgisinin temelinde yatan başlıca neden ise eseri tarihi bir inovasyon kaynağı olarak görmesi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.


Diğer Haberler

BİZE ULAŞIN