Barış Ödülünden sonra hedefi Nobel Utanç Ödülü (!)

Nobel Barış Ödülü alarak tüm dünyada barış havarisine dönüştürülen Myanmar’ın gölge devlet başkanı Aun San Su Kyi, ülkesindeki Müslümanlara karşı yapılan aşağılama, baskı, tehdit, zulüm ve katliamlar karşısındaki suskunluğu nedeniyle sürekli eleştiriliyordu.

Birol Biçer SAYI:35 / Mayıs 2017
Barış Ödülünden sonra hedefi Nobel Utanç Ödülü (!)

Nobelli Kyi sonunda BBC ile yaptığı bir söyleşide bu konuda sessizliğini bozdu ama bu defa daha büyük bir halt işledi. BM gibi birçok kuruluşun raporları ve medya kuruluşlarının şahit olduğu olaylar ülkenin batısında Rohingya Müslümanlarına karşı yıllardır etnik temizlik ve insanlığa karşı suçlar işlendiğini defalarca ortaya koydu. Yüz binlerce Müslüman, gemilerle ülkeden kaçmaya çalışırken durumu; "Bir etnik temizliğin söz konusu olduğunu düşünmüyorum. Etnik temizlik tabirinin mevcut olayları nitelendirmek için ağır olduğunu düşünüyorum. Yapmaya çalıştığımız şey yargılama değil, uzlaştırma. Müslümanları öldüren Müslümanlar söz konusu" şeklinde alakasız yorumlayan ve ordunun olaylardaki rolünü de tamamen görmezden gelen Aun San Su Kyi Hanım bu defa Nobel Utanç Ödülü alacak gibi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.


Diğer Haberler

BİZE ULAŞIN