Kırmızı halıyla karşılanan göçmenler

Birçok Batılı ülke kaçak göçmen ve mültecilere karşı alenen olumsuz tavırlara girip sınırlarını kapatmış, kimi liderler onları açıkça istenmeyen yaratıklar olarak nitelendirmiş olsa da bu tavrın bazı göçmenler için geçerli olmadığı da aşikâr.

Birol Biçer SAYI:35 / Mayıs 2017
Kırmızı halıyla karşılanan göçmenler

Hatta öyle göçmenler var ki geri çevrilmek şöyle dursun ayaklarına kırmızı halı bile seriliyor. Bazı ülkeler onları çekebilmek için çok cazip şartlar oluşturabiliyor. Ancak bu göçmenlerin dünyanın sorunlu ve sefalet içindeki bölgelerinden kaçan fakir göçmenlerden hayli önemli bir farkları var: Milyoner olmaları… Milyoner göçmenleri, ülkelerini terk ederek daha güvenli yerlerde yaşamaya sevk eden başlıca neden daha düşük vergi arayışları. Milyoner göçmenlerin çoğu Fransa ve Çin gibi yüksek vergi alan ülkelerden çıkıyor. Bu şekilde göçmen olan milyonerlerin sayısı ise her yıl daha da artış gösteriyor. Özellikle başka ülkelerde yaşamak için göçen milyoner sayısının 82 bin kişiye ulaştığı geçtiğimiz 2016 yılı bir rekora da sahne oldu. Bu tür göçmenleri çeken ülkelerin başında ise Avustralya, Kanada ve ABD geliyor.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.


Diğer Haberler

BİZE ULAŞIN