Mart ajandası | Konser

Vintage dekorasyonu ve farklı atmosferiyle dikkat çeken Cihangir’in yeni mekânı CreAtolye, 25 Mart’ta Amerikan country klasiklerini Ortadoğu ezgileriyle harmanlayan Country For Syria’nın konserine ev sahipliği yapıyor.

Gamze Tuna SAYI:33 / Mart 2017
Mart ajandası | Konser

Grup üyeleri Suriyeli, Amerikan, Çek, İngiliz, İspanyol ve Türk müzisyenlerden oluşuyor. Country müziğinin çıkış noktası olan iç savaş, bugün maalesef ki Suriye'yi vuruyor. Proje bu amaçla Arap halk ezgileri ve Country müzikte ortak olan avarelik, memleket özlemi, eskiye özlem, coşku, kayıp ve savaş gibi temalar arasında paralellik çizerek farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. Konserden elde edilecek gelirin yüzde 50'si doğrudan süreçten etkilenen Suriyeli ihtiyaç sahiplerine aktarılacak. Grup ayrıca düzenli olarak mülteci kamplarına ziyaretler gerçekleştiriyor ve mülteci çocuklara müzik yaparak dayanışmayı sürdürmek istiyor.

Tarih: 25 Mart/21.00
Yer: CreAtolye/Beyoğlu/İstanbul

Tiyatro

Sanal Gerçekler
Tarih: 25 Mart/12.00
Yer: Tiysav/Levent/İstanbul

Frankenstein
Tarih: 11 Mart/20.30
Yer: Zorlu Performans Sanatları Merkezi-Drama Sahnesi/Beşiktaş/İstanbul

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.


Diğer Haberler

BİZE ULAŞIN