Ramazan'da yeni projeler Esenler Belediyesi'nden

Ramazan ayında imza attığı projelerle adından söz ettiren Esenler Belediyesi, bu yıl da yeni etkinliklerle Ramazan ruhunu yaşatıyor.

Sena Kurt SAYI:03 / Temmuz 2014
Ramazan'da yeni projeler Esenler Belediyesi'nden
İftarda eve yetişemeyenler için; otobanlara iftar çardağı, metro istasyonlarına çorba çeşmesi ve mahalle iftar sofraları hazırlanıyor. 'Ramazan samimiyettir' konsepti ile yola çıkan Esenler Belediyesi, projelerde çocukları da unutmamış. İnternetten kaydı alınan ve bu yıl ilk defa oruç tutmaya başlayan 1000 çocuk, Çocuk Sokağı'nda iftarını açacak. Osmanlı geleneğinin de sürdürüldüğü iftarda çocuklara diş kirası verilecek.

4 yıldır uygulamada olan 'Alo İftar' hattı bu sene de herhangi bir sebeple iftar sofrası hazırlayamayan ailelere motorize ekiplerle hizmet veriyor. İhtiyaç sahibi aileler ise ramazan boyunca 'Eve Teslim İftar'dan yararlanabiliyor. Etkinlik ve uygulamalar için ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki adresten edinebilirsiniz.

esenler.bel.tr/kategori/245/2/sosyal-projeler.aspx
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.


BİZE ULAŞIN