Sadece ışık ve renk

Sabancı Üniversitesi, Sakıp Sabancı Müzesi, Alman modernizminin öncülerinden Heinz Mack’ın 60 senelik uzun ve üretken kariyerini, 100’den fazla eserle galerilerinde ağırlıyor...

Zeynep Ölçen SAYI:26 / Temmuz 2016
Sadece ışık ve renk
Alman modernizminin öncü sanatçısı Heinz Mack için ışığı sonsuz bir yaşam kaynağı olarak kabul ederek onun izini sürmek hem kişisel bir tutum, hem de etkin bir sanatsal strateji niteliği taşır. Gençlik yılları İkinci Dünya Savaşı'nın geride bıraktığı soğuk yıkıntıların arasında, Almanya'da geçen Mack, sanatsal üretimini tarih boyunca her coğrafyada yeni bir günün ve keşfedilmemiş imkânların habercisi olan ışık etrafında şekillendirir. Doğu ve Batı, uygarlık ve doğa, aydınlık ve karanlık, sanatçının mutlak güzellik arayışında, şiirsel bir tutumla bütünleşir.

SOFOS'da sanatseverler sanat danışmanı Banu Küçüksubaşı eşliğinde ışığın kapsayıcı, tanımlayıcı ve dönüştürücü gücünü Sadece Işık ve Renk Sergisi ile Henry Mack'in sanat eserlerinde görmeye gidiyor. Dilerseniz siz de bu sergi gezisine katılabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: sofos.com.tr

Tarih 13 Temmuz/18.00
Yer Sakıp Sabancı Müzesi/Sarıyer/İstanbul
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.


Diğer Haberler

BİZE ULAŞIN