Sokak köpeklerinin koruyucusu

Bundan 10 yıl kadar önce sokakta araba tarafından ezilip bırakılmış bir köpeği bulmasıyla Zhou Yusong'un hayatı da değişti.

Birol Biçer
Sokak köpeklerinin koruyucusu

Zhou Yusong \ Çin

Bundan 10 yıl kadar önce sokakta araba tarafından ezilip bırakılmış bir köpeği bulmasıyla Zhou Yusong'un hayatı da değişti. Acı çeken hayvanı yolda bırakmaya kıyamayan yufka yürekli genç adam onu alıp bir barınağa götürdü. Burada onu aynı halde, yardıma muhtaç ve aç onlarca köpek daha bekliyordu. Bunların da haline yüreği dayanmayan Yusong, hayvanlara her ay kazancından bir miktar yardım ayırmaya başladı, ancak bu daha başlangıçtı zira merhameti ağır basan genç Yusong kısa bir süre sonra kendini tamamen yardıma muhtaç hayvanlara adayacaktı. Arkadaşlarından topladığı yüklü bağışlarla Nehir kenarında oldukça büyük bir hayvan barınağı inşa eden Yusong bütün zamanını burada bakım ve tedaviye muhtaç sokaksokak:"insanları birleştirici özelliği vardır. " hayvanları için çalışarak geçirmeye başladı. Son dokuz yılını sokaklardan topladığı hasta ve zor durumdaki köpekleri tedavi edip düzgün şartlara kavuşturmak için çabalamakla geçiren merhametli Çinli bu sürede 700'den fazla köpeği tedavi edip, bakarak hayatını kurtardı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.


Diğer Haberler

BİZE ULAŞIN