Dışı halim selim, içi radikal militan

İspanya'yı ve Avrupa'yı ayağa kaldıran Katalonya referandumundan önce uluslararası alanda çok az tanınan Carles Puigdemont bağımsızlık referandumu ile birlikte popülerlikte neredeyse Donald Trump'a yaklaştı.

Birol Biçer
Dışı halim selim, içi radikal militan

Carles Puigdemont \ İspanya

İspanya'yı ve Avrupa'yı ayağa kaldıran Katalonya referandumundan önce uluslararası alanda çok az tanınan Carles Puigdemont bağımsızlık referandumu ile birlikte popülerlikte neredeyse Donald Trump'a yaklaştı. Katalan bağımsızlık davasının uzun yıllardır yılmaz temsilcilerinden biri olan Puigdemont başını çektiği bağımsızlık referandumu ile birlikte bütün dünya televizyon, gazete ve dergilerinin ilgi odağına dönüştü. Her ne kadar mülayim ve çelebi meşrep görünümlü olsa da aslında Carles Puigdemont doğuştan bir bağımsızlık taraftarı ve ateşli bir militan. 2016 yılında kimse ihtimal bile vermezken Katalonya başkanı olduğunda herkesi şaşırtan Puigdemont aradan iki yıl bile geçmeden bağımsızlıkçıların ikonuna dönüştü. Yine kimse ihtimal vermiyor ama İspanya bölünürse büyük ihtimal bu adam yüzünden olacak.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.


Diğer Haberler

BİZE ULAŞIN