Bir Fox News klasiği

Ruppert Murdoch’un patronu olduğu haber kanalı Fox News, 11 Eylül terör saldırıları sonrasında yaptığı yayınları ve özellikle Arap ve Müslüman düşmanı sübjektif haberleriyle az skandala imza atmadı.

Birol Biçer SAYI:27 / Eylül 2016
Bir Fox News klasiği
Fox News, bu sansasyonel ve yanlı yayıncılığını 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında da sürdürerek uslanmayacağını bir kez daha gösterdi. Örneğin darbenin henüz bitmediği saatlerde görüşlerini yayınladığı emekli bir yüksek rütbelinin ağzından darbecilere bol bol övgü yağdırdı. Darbeyi kınayan Barack Obama için bile "Obama çenesini kapatmalı. Darbeciler bizim tarafımızda" diyen Ralph Peters, Fox News'den bol bol "Bu darbe İslamcı yönetimden kurtulması için Türkiye'nin tek şansıdır" türünden açıklamalarda bulunmayı da ihmal etmedi. "Onlar İslamcılara karşı, demokrasiden yanalar, laiklik için çarpışıyorlar" gibi yorumlarla Türkiye'deki darbecileri göklere çıkartan Peters ve Fox News, Obama'yı da İslamcıları desteklemekle suçlamaktan geri kalmadı. Fox News'in sıcağı sıcağına yayına çıkardığı ABD İç Güvenlik Komitesi Başkanı Michael McCaul da "Darbe, İslamcı eğilimli Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın politikalarına ve Rusya'nın bölgedeki tutumuna laik bir cevaptır" gibi açıklamalarının yanında başarılı olurlarsa ABD'nin darbecilerle işbirliği yapması gerektiği yönündeki görüşleriyle başka bir skandala imza attı. İnternet sitesinde de Fethullah Gülen ve hareketine genişçe yer veren Fox News, Gülen hakkında oldukça olumlu bir bakış açısı yansıtırken terör örgütü iddialarının da inandırıcı olmadığını ileri sürdü.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.


Diğer Haberler

BİZE ULAŞIN