Palyaçoları ayaklandıran film

Korku filmlerinde kullanılan ve artık iyiden iyiye cılkı çıkan “katil yahut psikopat palyaço” klişesini ciddiye alanlar da varmış; meğer palyaçolar içten içe homurdanıyormuş.

Birol Biçer SAYI:39
Palyaçoları ayaklandıran film
Sinema tarihinde kitleler yahut toplumun bazı kesimleri tarafından protesto edilen filmler oldu ancak sadece palyaçoları ayaklandıran bir filmi ilk defa gördük. Geçen ay vizyona giren bir korku filmi Kanada'da palyaçoluğu meslek edinmiş insanların bir araya gelip sinema önünde toplanarak protestolarda bulunmalarına neden oldu. Kanada'da bir araya gelen palyaçolar, Stephen King'in It (O) adlı romanından sinemaya uyarlanan filmdeki katil ve psikopat palyaço karakterinin mesleklerinin itibarını zedelediğini ve işlerine çok zarar verdiğini gerekçe göstererek filmi protesto ettiler, broşürler dağıtarak itibarlarını kurtarmaya çalıştılar. Bu ve daha önce çekilen birçok korku filminde de kullanılan katil palyaço klişesi nedeniyle birçok palyaçoluk firmasının batma noktasına geldiğini düşünen palyaçolar, sinema üzerinden canavar gibi gösterilmelerine karşı çıkıyor ve şöyle diyorlar: "Unutmayalım ki palyaçolar da diğer insanlar gibidir."
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.


Diğer Haberler

BİZE ULAŞIN