İstila (Tiyatro)

Jonas Hassen Khemiri yazarlığında Obie Ödülleri kapsamında Yılın Oyun Yazarı Ödülü’ne sahip olan İstila, B Planı farkıyla şubat ayında Massk Sahne’de.

Gamze Tuna SAYI:32 / Şubat 2017
İstila (Tiyatro)
Oyun sözcük, fikir ve imaj kasırgasına sebep olan büyülü bir ismin etrafında dolanıyor: Abulkasem. Kimlik, ırk ve dille ilgili en derin ön yargılarımıza saldırıyor. Zaman zaman ölümüne komik, zaman zaman rahatsız edici, zaman zaman dokunaklı bir şekilde, tehlikeli hale gelen kimlik algısını paramparça edip bizi kendi kültürel kimliğimizle yüzleşmeye zorluyor. Kimlik, ırk ve dil! Kendimize en çok sorduğumuz, sormaya devam edeceğimiz kavramlar, kanlı canlı bir şekilde karşımızda. Bir düşünce bulutu olarak başlayıp zekice kurulmuş bir saçmalık, oradan da karşı koyamayacağımız ölümüne ciddi bir mesele. Jonas Hassen Khemiri yazarlığında Obie Ödülleri kapsamında Yılın Oyun Yazarı Ödülü'ne sahip olan İstila, B Planı farkıyla şubat ayında Massk Sahne'de.

Tarih 12 Şubat/19.00
Yer Massk Sahne/Sarıyer/İstanbul
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.


Diğer Haberler

BİZE ULAŞIN