Güzeller ve çirkinler

Çağatay Çopuroğlu’nun hazırladığı Güzeller ve Çirkinler sergisi, oynadığımız bütün rollerle, yaşadığımız dünyayı incelemek için sanatın önemi üzerine tasarlanmış bir sergi.

Gamze Tuna SAYI:32 / Şubat 2017
Güzeller ve çirkinler
Çağatay Çopuroğlu'nun hazırladığı Güzeller ve Çirkinler sergisi, oynadığımız bütün rollerle, yaşadığımız dünyayı incelemek için sanatın önemi üzerine tasarlanmış bir sergi. Edebiyat, müzik ve güzel sanatlara yayılan geniş kapsamlı keşiflerinde Çopuroğlu, yaratıcı hayal gücü ve toplumsal gerçeklik arasındaki ilişkiyi inceliyor. Çopuroğlu'nun eserlerinde, güzellik her zaman kadın resimleriyle özdeşleşiyor. Diğer yandan, çirkinlik heykellerindeki eril malzeme kullanımı ile sunuluyor. 'Güzellik ve ahlak' ile 'çirkinlik ve yasakları' davet eden ve sanat etkinlikleri içinde her ikisine de yer veren kabiliyeti, Çopuroğlu'nun sanatını benzersiz olma vaadinde kılan özellik. Sanatçı, insanlardaki ikilemleri tetikleyip bunlara tepki verirken, bir aktivite olarak 'Güzeller ve Çirkinler' fikrini üretiyor.


Tarih 15-22 Şubat
Yer Galeri Eksen/Nişantaşı/İstanbul
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.


Diğer Haberler

BİZE ULAŞIN