20’sinden Sonra

Farklı sanatçıların kişisel projelerini sergilemeyi sürdüren Mixer Açık Depo’da, şubat ayında Burak Kabadayı’nın ‘20’sinden sonra’ isimli projesi yer alacak.

Gamze Tuna SAYI:32 / Şubat 2017
20’sinden Sonra
Farklı sanatçıların kişisel projelerini sergilemeyi sürdüren Mixer Açık Depo'da, şubat ayında Burak Kabadayı'nın '20'sinden sonra' isimli projesi yer alacak. İstanbul'un kuzeybatısında bulunan orman köylerinden birinde, biyolojik kömürün üretim sürecinin kayıt altına alınmasıyla oluşturulan proje, tek bir ağaçtan yola çıkıyor. Sanatçı, tek bir ağacın hikâyesi üzerinden giderek kurguladığı analojide, temsiliyet halinin aşamalarını ifşa ediyor. Çalışma, bir bütünün parçalanması sonucu, kendiliğinden çıkıp, 'kendisi olmayan'ın aracılığıyla kendisinin ilk halini temsil etme durumunu ortaya koyuyor. '20'sinden sonra', nihai temsiliyeti sorgulamakla beraber proje sırasında oluşan diyaloglar, deneyimler ve izlenimlere dair bir fragman da sunuyor.


Tarih1 Mart'a kadar
Yer Mixer Arts/Beyoğlu/İstanbul
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.


Diğer Haberler

BİZE ULAŞIN