Aralık ajandası | Sergi-Tiyatro

17’nci yüzyılda Kösem Mahpeyker Valide Sultan’ın Mahmutpaşa’da yaptırdığı, İstanbul’un en büyük hanı olarak bilinen Büyük Valide Han, ‘Blok Art Space Büyük Valide Han’ın açılışını İki Taraf sergisi ile gerçekleştiriyor.

Gamze Tuna SAYI:30 / Aralık 2016
Aralık ajandası | Sergi-Tiyatro

İki taraf

Han içinde bulunan 210 odadan birini dönemsel güncel sanat projeleri, performanslar, seminer ve sanatçı atölye programları için sanatseverlere açıyor. Sanatçı Cansu Çakar minyatür tekniğini kullanarak geçmiş ile güncel arasında kurduğu bağları bu sefer Büyük Valide Han belleğinden yola çıkarak kuruyor. Han'da uzun yıllar yer edinmiş İran kültürünün temellerini araştıran sanatçı, çağrışımların ve bağlantıların eşliğinde Büyük Valide Han'ın tarihinden de öteye gidiyor. Sizleri hanın yıllardır tanıklık ettiği gelenekler ve katmanlaşan hafızası arasında bir yolculuğa çıkarıyor.

Tarih 17 Aralık'a kadar
Yer Blok Art Space Büyük Valide Han/Fatih/İstanbul

Tiyatro

Bozuşma
Tarih 24 Aralık/20.30
Yer Karma Drama/Kadıköy/İstanbul

Burada Bugün
Tarih 7 Aralık 20.30/21 Aralık 20.30
Yer Cemal Reşit Rey Konser Salonu/Şişli/İstanbul

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.


Diğer Haberler

BİZE ULAŞIN