Aralık ajandası | Dinleti

En önemli Türk mutasavvıflarından olan Hoca Ahmed Yesevi, ortaya koyduğu irfani öğretiyle hem Sünni-Nakşibendi yolu hem de Alevi-Bektaşi birikimini hayli derinden etkilemiş olan, kavşak mahiyetinde birleştirici bir şahsiyettir.

Gamze Tuna SAYI:30 / Aralık 2016
Aralık ajandası | Dinleti

Divan-ı Hikmet Hoca Ahmed Yesevi İlahileri 'Zikir Tertibi'

Anadolu'ya hiç gelmemiş olmasına rağmen Anadolu'da da tanınmış ve sevilmiş, öğretisi adeta milli ahlâk olarak benimsenmiştir. Kendisini halktan ayrı tutmayışı, belli bir alana hapsetmeyip inandıklarını ve öğrendiklerini hem yerleşik halka hem de göçerlere, kendi anlayabilecekleri sade bir lisan ve misafirperver, alçak gönüllü, erdemli bir yöntemle anlatmaya çalışması onu medeni bir seviyeye taşımıştır. Sanat yönetmenliğini Coşkun Karademir ve M. Selçuk Erarslan'ın yaptığı 'Zikir Tertibi' dinletisi 'Ahmed Yesevi İlahileri'yle sizleri cihat, fütüvvet, fedakârlık, cömertlik, emanet, sadakat gibi değerlerin inşa edildiği bir yolculuğa çıkarmayı hedefliyor.

Tarih 7 Aralık/20.00
Yer Cemal Reşit Rey Konser Salonu/Şişli/İstanbul

Opera

Belcanto The Luciano Pavarotti H.

Tarih 17-18 Aralık
Yer Volkswagen Arena/Şişli/İstanbul

Konser

Yavuz Bingöl ile Bin Yılın Ozanları

Tarih
24 Aralık/20.00
Yer Karaköy A Morgans Original/İstanbul

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.


Diğer Haberler

BİZE ULAŞIN