Mart 2016 | Sergi Ajandası

Mart ayında olan sergi etkinlikleri...

Zeynep Ölçen SAYI:22 / Mart 2016
Mart 2016 | Sergi Ajandası

Osmanlılar ve Avrupalılar: Geçmiş Zamanlar ve Olasılıklar

Avrupa Birliği Kültür Programı'nın desteğiyle, BOZAR'ın liderliğinde yürütülen Osmanlılar ve Avrupalılar: 500 Yıllık Kültürel İlişkiler Üstüne Düşünmek adlı projenin İstanbul ayağı mart ayında gerçekleştiriliyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve Cittadellarte-Pistoletto Foundation ortaklığıyla düzenlenecek sergi, ücretsiz olarak gezilebilecek.

Küratörlüğünü Beral Madra'nın üstlendiği sergide Erol Eskici, Leone Contini, Eda Gecikmez, Mary Zygouri, Driant Zeneli ve Naci Güneş Güven'in çalışmaları yer alacak. Avrupa ve Türkiye arasında günümüzdeki kültür alışverişini etkilediği varsayılan tarihsel kültür ilişkileri üzerine projeler geliştiren sanatçılar, Osmanlılar ve Avrupalılar: Geçmiş Zamanlar ve Olasılıklar başlıklı sergide bu iki aylık ortak çalışma sürecinin sonucu olan yapıtları sunacaklar.

Tarih 27 Mart'a kadar
Yer Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi/Beyoğlu/İstanbul

Tin


Tarih 14 Mart'a kadar
Yer ART212 Sanat Galerisi/Şişli/İstanbul

Tophane İşi Seramik Sergisi

Tarih 19 Mart'a kadar
Yer Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi

Ayça Şen-Nereden Baksan

Tarih 07-24 Mart
Yer Galeri Merkur/Nişantaşı/Şişli/İstanbul

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.


Diğer Haberler

BİZE ULAŞIN